Kendine koyduğun yasaklar, sınırların, bitmek bilmeyen endişelerin… Bunların hepsi senin can sıkıcı işlerin. Müzik tutkunu annesini dokuz yaşında kaybetmiş, tıpkı annesi gibi müziğe âşık, tırnaklarını dünyaya geçirerek büyümeye çalışan, asi ve hayalleri olan küçük bir kızın; Kendini karışık bir aşkın ortasında bulan, yalnızlığa meydan okuyup sevgiyi yücelterek var olma mücadelesi veren bir öğretmenin; Hayata müzikle ve aşkla tutunan, sisteme inat tutkularıyla yaşamak için direnen bir caz dehasının; Yeni yılın, müziğin ve zor bir hayatın birleştirdiği insanların, sahibini arayan notaların ve umut etmenin hikâyesi.

Hayallerine tutunan bu üç insanın yolu, caz tınılarının duyulduğu Pijamalı Kediler Kulübü’nde, karlı bir kış gecesinde kesişir ve birlikte unutulmaz saatler geçirirler. Tatlı bir telaşla okuyacağınız bu sıcacık kış romanı için gece yarısı saat ikide, Pijamalı Kediler Kulübü’nde buluşalım. “Kıvrak ve şaşırtıcı. Marie-Helene Bertino üç hikâyeyi birbirine ustalıkla bağlamış. Büyülü bir roman okumaya hazır olun.”
-Celeste Ng (Sana Söyleyemediğim Her Şey’in yazarı)-

“Bertino’nun romanı hayat dolu, karakterleri keskin ve farklı, kendine has mizahi üslubu etkileyici. Yazar tüm bu özellikleri bir arada toplayarak okura zengin bir hikâye sunuyor.”
-Booklist-

“Pijamalı Kediler Kulübü, keyifle okunan romanlardan. Bu kitap kalbi kırık, güzel ve eğlenceli insanlara gelsin.”
-Book Riot-